Sponsorzy i partnerzy:

   
 

W sobotę 01.02.2020 r. Klub Pływacki Ciechanów, wraz z Urzędem Miasta Ciechanów i MOSiR w Ciechanowie, był organizatorem III Mistrzostw Mazowsza w pływaniu pod Patronatem Prezydenta Miasta Ciechanów. W zawodach wzięło udział ponad 440 zawodników z 31 klubów pływackich z całego kraju. Nasz klub reprezentowała grupa 28 zawodników/zawodniczek. W klasyfikacji drużynowej Klub Pływacki Ciechanów zajął 5. miejsce – dziękujemy wszystkim naszym zawodnikom za wspaniałe starty. Puchar Mazowsza wygrała drużyna MKS „Jagiellonka” Warszawa – GRATULUJEMY!!! Nasi podopieczni w 95 startach wypływali 83 nowe, rekordy życiowe. WIELKIE BRAWA!!! Przełożyło się to oczywiście na klasyfikację uzyskanych postępów przez zawodników, gdzie Klub Pływacki Ciechanów uplasował się na 2. pozycji. W klasyfikacji medalowej zajęliśmy 10. miejsce z wynikiem 21 medali: 4 złote, 9 srebrnych i 8 brązowych. Nasi medaliści to:

 

 

1. Jurska Hanna (2011) – 1. 50 dowolny, 1. 50 grzbietowy, 1. 50 klasyczny

2. Butryn Wiktoria (2007) – 1. 200 klasyczny, 2. 100 klasyczny

3. Grądzik Olaf (2010) – 2. 200 dowolny, 3. 100 klasyczny, 3. 50 motylkowy

4. Mańkowski Błażej (2010) – 2. 50 grzbietowy, 2. 50 klasyczny, 2. 100 klasyczny

5. Kiełbasa Julia (2009) – 2. 200 grzbietowy, 3. 400 dowolny

6. Bońkowska Zofia (2011) – 2. 25 klasyczny

7. Zarzecka Roksana (2007) – 2. 400 zmienny, 3. 100 motylkowy

8. Żmijewski Julian (2011) – 3. 25 grzbietowy

9. Klimkiewicz Julia (2011) – 3. 25 dowolny

10. Sowińska Wiktoria (2009) – 3. 200 grzbietowy

11. Sztafeta – 2. 4x25 dowolny: Rybicki Hubert, Żmijewski Julian, Klimkiewicz Julia, Jurska Hanna

12. Sztafeta – 3. 4x100 dowolny: Kiełbasa Julia, Butryn Wiktoria, Olszak Natalia, Zarzecka Roksana

W klasyfikacji na najlepszego zawodnika/zawodniczkę również nie zabrakło naszych w czołowych lokatach. Hania Jurska wygrała klasyfikację generalną rocznika 2011 w kategorii dziewcząt, zdobywając Puchar Mazowsza oraz nagrodę rzeczową. W pierwszej dziesiątce znaleźli się również: Olaf Grądzik – 6. miejsce w roczniku 2010, Krejpowicz Martyna – 6. miejsce w roczniku 2012, Julia Kiełbasa – 7. miejsce w roczniku 2009, Hubert Rybicki – 8. miejsce w roczniku 2012, Alicja Szpalerska – 9. miejsce w roczniku 2012, Błażej Mańkowski – 10. miejsce w roczniku 2010, Julian Żmijewski – 10 miejsce w roczniku 2011 i Zosia Bońkowska – 10. miejsce w roczniku 2011. BRAWO!!!

 

W trakcie trwania zawodów przeprowadzono losowanie nagród, które mogło się odbyć dzięki naszym wspaniałym sponsorom. Rozlosowano: Rower KROSS – firma PG BIKES z Ciechanowa, 3 kamery sportowe: firma Rollbud Ciechanów, FIXStore oraz Kamtrans i AutoSezam, MP3 SanDisk – prezes Klubu Pływackiego Ciechanów p. Jacek Pietrzak firma MacJack, Etui Aqua-Sport.net – firma AquaSport.net i Klub Pływacki Ciechanów, Okularki ARENA – Klub Pływacki Ciechanów, Torby 4F – firma FASTE, Plecaki REEBOK – firma OUTSHOPPING.pl. Ponadto zegarki SmartBand Xiaomi Mi Band 4 dla najlepszych zawodników zawodów ufundowała firma NORCOSPECTRA. Zakup medali został sfinansowany ze środków Urzędu Miasta Ciechanów (dziękujemy p. Prezydentowi Krzysztofowi Kosińskiemu) oraz Klubu Pływackiego Ciechanów, natomiast sponsorem dyplomów dla zawodników było Starostwo Powiatowe w Ciechanowie. Bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji III Mistrzostw Mazowsza w pływaniu pod Patronatem Prezydenta Miasta Ciechanów. Ogromne podziękowania kierujemy również w stronę Państwa Małgorzaty i Jacka Pietrzak (firma MacJack i ChickenKing) za poczęstunek przepyszną pizzą i kurczakami dla zawodników i trenerów przyjezdnych klubów pływackich. Nad całością startów w zawodach czuwało sprawne grono kolegium sędziów okręgu Ciechanów pod nadzorem pani sędzi klasy międzynarodowej Magdy Seligi. Dziękujemy również Dyrektorowi MOSiR w Ciechanowie p. Jerzemu Omiecińskiemu i jego zastępcy p. Januszowi Kąckiemu oraz kierownikowi obiektów sportowych p. Januszowi Szymańczykowi za udostępnienie pływalni i pomoc organizacyjną w trakcie trwania zawodów. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwał WOPR Ciechanów oraz p. Bogdan Mańkowski, który sprawował dyżur jako obsługa medyczna zawodów. Dziękujemy wszystkim !!!

 

Podziękowania ślemy również do wszystkich zawodników, trenerów, rodziców i kibiców, którzy zaszczycili nas swoją obecnością na zawodach w Ciechanowie, jak również do rodziców zawodników Klubu Pływackiego Ciechanów za pomoc podczas organizacji zawodów.

 

DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY ZA ROK!!!

 

W zakładce WYNIKI - szczegóły statystyk

 

Zarząd i Trenerzy Klubu Pływackiego Ciechanów